Pomysły na weekend: Tierpark Poing

Dzisiaj trochę na przekór pogodzie zapraszam na wycieczkę do Tierpark Poing.

Na wschodnich obrzeżach Monachium, w miejscowości Poing znajduje się park dla dzieci i dorosłych z leśnymi zwierzętami. Takie trochę zoo, ponieważ w parku spotkamy zwierzęta występujące w naszej części Europy .

Park czynny od godziny 9 do 17 pozwala poznać nam i naszym dzieciom dzikie zwierzęta, a przy okazji spędzić czas na cudownym i ogromnym placu zabaw (szczerze mówiąc tak różnorodnego placu zabaw w Monachium jeszcze nie widziałam).

20160410_165152
Plac zabaw w Tierpark Poing

Część zwierząt, np. wilki, bizony, dziki, przebywa na terenie zamkniętym, ale część, jak na przykład kozy, kury, pawie, spaceruje pomiędzy zwiedzającymi. Właśnie ten bezpośredni kontakt ze zwierzętami spodobał się najbardziej naszej Alpinistce. Na koniec wizyty zostaliśmy wręcz zobligowani do kupna kurczaczka i małej kozy.

Z informacji praktycznych: ze względu na położenie parku – w lesie – warto założyć dziecku kalosze i/lub Matschhose, szczególnie jeżeli jest mokro. W parku można  urządzić prawdziwy biwak! Ław, stołów jest pod dostatkiem. Również na miejscu można kupić coś ciepłego do jedzenia i picia. Sądząc bo obładowanych siatkami gościach, biwakowanie czy też piknikowanie, to oprócz oczywiście zwiedzania parku, drugi główny cel większości wycieczek. Ze względów bezpieczeństwa, nasze czworonogi muszą zostać w domu.

20160410_163242
Plac zabaw w Tierpark Poing

Reasumując Tierpark Poing jest według mnie miejscem godnym uwagi. Jest dobrą alternatywą dla przepełnionego w weekendy zoo, bowiem nawet gdy w parku jest dużo zwiedzających, to ze względu na dużą powierzchnię (570. 000 metrów kwadratowych) nie odczuwamy tego tak drastycznie jak w monachijskim zoo. Również lokalizacja parku, w pobliżu autostrady i możliwość dojazdu autem bez martwienia się o parking, jest dużym plusem.

Największą jednak zaletą jest moim zdaniem bezpośredni kontakt z dzikimi zwierzętami, które być może jeszcze my pamiętamy z czasów dzieciństwa z okolicznych lasów i pól.

20160410_153810

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s